Barnabáš je choďák jak se patří. Vždy dobře naladěný, chtivý do práce, hravý, nekonfliktní.
Jak to ale vše začalo?
Jako mladší jsem měla možnost pracovat s tímhle plemenem - pomáhala jsem kamarádce
s výchovou čtyř chodských psů. A právě již výše uvedené vlastnosti mě nadchly natolik, abych se za jednoho takového u Bárnyho budoucích majitelů přimluvila.Už od štěňátka byl Barnabáš veselý pesan. Rozcupovaná plyšová kuřata a krůty by mohly protestovat, ale na svět se tenhle psí mladík koukal vždy nevinnýma očkama (ty jiskřičky byly samozřejmě jenom zdání ).
Co mu nejde upřít je jeho ovladatelnost a ochota spolupracovat. Splní, co mi na očích vidí,  a to jsem s ním začala "pořádně cvičit" až v roce a půl.
Pubertu jsme přestáli bez větších obtíží a dá se říct, že je z něj zdravě sebevědomý a přesto bezkonfliktní mladý pes.

Jeho slabinou jsou míčky, respektive tenisáky. Občas mi připadá, že je má místo mozku.
Vašnivě je aportuje do zemdlení (častěji psovoda, než jeho vlastního). Za zbytečnou ztrátu času považuje jídlo. Ke krmení se nechává přemlouvat a za pamlsek považuje jen opravdové lahůdky.
Když mu dáte na výběr mezi hračkou a žrádlem, hádejte, co si vybere. ..

Spolu se věnujeme hlavně agility, ale vyzkoušeli jsme si například i obedience či dogfrisbee.
Cviky základní poslušnosti ovládáme, nedávno jsme navíc začali se stopováním a Barnabáš je z něj nadšený. Takže kdo ví? Třeba se nám v budoucnu podaří složit nějakou tu zkoušku.

Je to takový můj závisláček, následuje mě po bytě jako stín, v cizím prostředí by za mnou nejradši vlezl i do sprchy, jen aby nemusel být sám. Prostě pesan blázínek, který je nadšený pro každou zábavu, kterou mu ukážu.
Moc děkuji jeho majitelům, že mi umožnili s takto bezvadným zvířetem cvičit a trávit čas...

 foto: Zuzka Jašková, Jana Staňková, Dominika Slavická