Smečka na Orlíku

11.08.2010 21:37
Abychom si užili prázdniny a seznámili smečku, vyrazili jsme tentokrát už v pěti na Orlickou přehradu, kde máme chatu a kde se psiska můžou honit, venčit a koupat dle libosti. My s Dominikem jsme si zaslouženě odpočinuli od neustálého vybíhání s venčením štěňátek - tedy, s Grippíkem už to není žádná starost, loužičky už nedělá a vydrží v noci spát i 7 hodin v kuse. ;o)

Kluci, ti psí, si užívali spousty legrace v podobě výletů, procházek do lesa, k vodě, požírání mechu a jiných "pochutin", rvaček, hraček, pamlsků a válení se ve spacácích páníčků. :o)

    

Nejdříve co se týče společného soužití našich tří psích chlapíků. No. Dalo by se to rozdělit na chlupaté a krátkosrsté, chlupatí v jedné kousající se kouli, krátké čmuchající kolem. Nebo taky na dorost kutálející se v objetí z kopečka a dospěláka, co nad tím vším málem kroutí hlavou. Nebo taky na dva tiché společníky a jednoho ukecaného nespokojeného komentátora. :o) Výkladů by bylo spousty... Aby to bylo všecko jednodušší, shrnu kažédho z pesanů zvlášť. :o)
Barney měl odpočinkový týden. Mláďata se zabavila spolu, takže on zaslouženě pospával. Jak jsme tak pozorovali tu naší smečku, napadlo nás rozdělení funkcí. Bárňouš je zatím jasně v čele, takže je to náš vůdce. Vede výpravy, čmuchání i lov na myši a jinou havěť. ;o) Fakt nás překvapil, když zlomil svůj odpor ke koupání se ve vodě a skákal a plaval za každým hozeným klackem.
No, asi se předváděl..:o)) Po propršeném víkendu jsme našlápli stopičku. Po dlouhé pauze jen rovinky bez lomu a jen s jedním předmětem. Choďák nezaváhal, vše krásně, promyšleně, zalehnutí také pěkné. Protě šikula. A závěrem jsme si střihli trénink u Elišky, kde se běhaly sekvence a parkur ze semináře ze Světlanou Tumanovou. Docela záhul na obě části týmu, ale zmákli jsme to. Bárňouš dává už skoro pokaždé napoprvé běhy s čistým štítem, pokud to já nějak dramaticky nezdupu.. :oP

     

Grippen, aneb klaun smečky. Jeho heslo zní: "Hlavně rychle a zběsile!". Nevadí, že si u toho natluču tlamu nebo se skutálím ze stráně rovnou do vody. Hlavně že je neustále sranda. ;o) Soužití s malým bráškou Rufíkem bylo ze začátku nůďo. To malé se nechtělo honit a jen vystrašeně civělo. Ale jen co okoukalo, o čem to je, bylo to správné vzrůšo!! ;o)
Bez brášky ani ránu, neustále mít něco v tlamě, být u všeho první, vše očuchat, vyžrat nejvíce pamlsků... a tak dále a tak dále... Stíhačka každým coulem, právem přezdívaný "ŠPRT". ;o) Neboť všechny nové povely, či ty stávající, plní bleskurychle, první ze všech a nejochotněji. Pro pamlsek (paničku s pamlskem) cokoliv!!! :o))

Grippínek nezahálel. Prvně si vyčmuchal svůj vlastní "pachový čtverec", tedy vlastně kruh. :oD. Jen co zjistil, o co jde, nádherně vykroužil hlavičkou hranici mnou napachovanou, naprosto nadšený!! Druhý pokus už vyčmuchal jako starý mazák.
No a nejen na stopách měl svou premiéru - na cvičáku u Elišky jsme nejen socializovali jako o život, ale především jsem stíhajdě ukázala poprvé tunel. Pche, že váháš, paničko, tudy, to je jasný, rychlostí světla nejlépe!!! :oD Video později dodělám, ale jsem nadšená. Nasazení perfektní, rychlost parádní, chápání nového povelu na 100%. A ještě jako třešnička na dortu - i v chumlu pachů, pejsků a nových zážitků na cvičáku mně Grippka krááásně vnímal, poslouchal a hlídal si mne...:o)

    

No a konečně Rufus. Korunován na našeho malého myslitele. Je to samorost a průzkumník. Vystačí si v klidu sám s kouskem dřeva v tlamě, není-li dřevo, postačí šiška. :o)) Srdnatě a statečně ale následuje starší brášky po lese a loukách. Kam jdou oni, tam musí on taky, jedno, že má ještě krátké nožky. :o) Grippenkovy nálety ze začátku nějak nemohl ustát. Po pár dnech ale zjistil, že je to legrace a teď mučí on tralaláka. Hysterický kvikot a volání o pomoc se změnily ve vyzývavé poštěkávání a vrčení. Je to provokatér. A mluvka. Vše okomentuje. Klidně z povzdálí, ale nahlas. Ke všemu má připomínky. Když je paníček moc pomalý ve vysvětlování povelu, ve vyndavání píškotku z kapsy...Když se slastně protahuje. Když se mu cokoliv znelíbí, když něco nejde vytáhnout z tašky, když.... a tak bych mohla pokračovat....:o) S páníkem Domčou už jsou "svoji". Pokud se rozdělíme, chlupatí mastí za mnou, ale krátký zůstává s páníčkem....:o)
Taky Rufino si vyčmuchal svůj první "kruh". Ikdyž je o měsíc mladší, než Grippenek, vůbec se nedal zahanbit!! Cíl - pochopit, že, kde je pach, tam jsou pamlsky - zmákl okamžitě.

Na cvičáku ještě tunýlkem neběhal, zato se pořádně socializoval. K ostatním psům je ze začátku uctivý a potom je štípe. :o))
Mno, ovčák... :oP Běhající psi na parkuru ho zajímali, hrozně rád si s nimi potom pohrál. A i tím tunelem si proběhl, ikdyž bez páníčka. ;o)

Jediná slabina je zatím blinkání v autě, ale to se poddá samo časem. Už jezdí v zadu s klukama na postroji jako velký PES! Klín paničky je pro mimina. ;o)
      

Nemusím snad připomínat, že se s nimi člověk opravdu nenudí. Umí být pěkně hluční, ale taky něžní, když páníkové odpočívají. Zkrátka jsou všichni přizpůsobiví a velmi rychle se spolu naučili fungovat. A z toho máme největší radost!!!!:o)