PŘESTĚHOVALI JSME SE NA NOVOU ADRESU!!

www.barnabasovci.tym.cz

 

Adrenalin Lerbynn a spol., 1. 9. 2010

Konečně se dostávám k aktualizaci. Máme velkou spoustu důležitých novinek! ;o)
Tou největší je, že náš Rufus má konečně příjmení! Oficiálně jeho jméno tedy zní "Adrenalin Lerbynn". Smečka štěňátek z Lerbynnu konečně tedy ví, čí je, a všechna tak mají památku na svého švédského tatínka Atlase. ;o)
zleva: Animace, Alila, Asi Jiný, Adrenalin, Avantgarda, Á propos, Antiperle, Aribeez
Grippenek už není tím malým pejskem, kterého jsem si přesně před dvěma měsíci přivezla domů. Narostl, a to pořádně - v kohoutku už má 46 cm a váha ukazuje 13kg! Začal také s výměnou zubů a ztrácí svůj štěněčí kožíšek. ;o)
Co ale je neméně důležité, Gripík nám začal tunelařit, opravdu mu to jde, je rychlý, pozorný a nesmírně natěšený. Jooo, pracáček! ;o)
VIDEO Z GRIPPENOVA PRVNÍHO TUNÝLKOVÁNÍ JE
ZDE!!
Stále pokračujeme v klikání a Grippík se včera naučil na klikr podávání pacek. :o))
Barnabáš zazářil na závodech v závěru tábora ve Větřkovicích. Ze zkoušky si s čistým štítem odnesl 2. místo a stříbro bylo naše i v součtech! ;o) Video ZDE.
Bárnyho maminka Annie Dar minulosti oslavila 10. narozeniny a jako dáreček si na výstavě v Boleslavi vyběhala poslední titul a byl ji přiznán  "Veterán šampion"! Moc gratulujeme!!
No a samozřejmě nesmím zapomenout na skvělý tábor ve Větřkovicích, REPORTÁŽ je tam, kde obvykle. ;o)
Na rajče přibyla dvě nová alba, takže - slibované fotky jsou tu, ti, co se o ně prosili, nechť si stáhnou, co je jim libo. ;o)
Také jsme vyrazili na výlet společně s Hankou, Dupčou a Jeníčkem. Hanka vzala tunel, my skočky a jak to dopadlo se můžete podívat ZDE!

 

    

 

První společné dny, 11. 8. 2010

Kluci spolu strávili první dny "ve třech". Na necelý týden si toho zažili všichni spoustu. Jedno se ale povedlo skvěle - tvoří fajn smečku. ;o) Skvěle si rozhodili role.
Prcci si spolu parádně vyhrají. Jejich souboje by se daly nazvat "řecko-římskými zápasy". :o)) Prováději spoustu lotrovin...
Nafotili jsme spousty fotek, co nevidět budou na rajčeti. 
Grippenek taktéž zažil své první tunýlkaření! ;o) Je to pašák! Všichni tři pesani si pak zastopovali. Mimina čmuchala své první "čtverce" a Bárny dospěláckou stopu. Video ze svištění skrz tunýlky přidám později.
Změny zaznemenaly i profilové fotky, jak u Grippena, tak u Rufuse, klucí nám nějak rostou. :o)
 Zatím povídání a výběr těch nejlepších momentek najdete v !!! REPORTÁŽI !!!
 
    

 

Opět se rozrůstáme!!! , 3. 8. 2010

Táák, po delší odmlce, kdy jsme se opět rekreovali mimo Prahu, je tu velká novina - do smečky nám přibyl další přírůstek!
Je jím krátkosrstý koliák Rufus, papírově Adrenalin. Jeho páníčkem je Dominik, takže u nás na stránkách má své místo, ale trávit společné chvíle, sportovat a bavit se, to už budou kluci spolu. :o)
Moc děkujeme Hance za tak skvěle "vymazlené" mimi, Dupče a Atlasovi (tedy rodičům) za to, jak úžasné zplodili potomstvo.

Rufy má svoji vlastní stránku ZDE, v ostatních podkategoriích se postupně dočtete i jaký prcek je, ale to až páníček bude mít čas a doplní je. :o) Než mu udělám jeho vlastní fotogalerii, můžete se těšit z fotek na Hančiných stránkách. :o)
A teď k dalším novinkám. S Grippenem a Barneym jsme se vydali fandit naší repre na European Open. Máme to z chalupy vcelku kousek, takže jsme nabalili oba chlupáče a hurá do Liberce. Počasí nám ani závodníkům nepřálo, podmáčený povrch se brzy změnil v bahno a to dost ovlivnilo kvalitu závodu. Grippka si zde zažil svou první "závodní" socializaci a opět na 1*!! :o) Už se opakuji, ale opět mě krásně vnímal, vše beze strachu zkoumal a  problém mu nedělala ani tribuna plná skandujících a tleskajících lidí. :o)
Dnes dorazil Grippenkův průkaz původu a taky musíme moc pogratulovat tatínkovi Djairovi - může se teď chlubit dalším titulem "WEWASC Started Farmtrial Dog Sheep". Congratulations, Valerie!! :o) Grippen nám jinak pěkně roste, už to vytáhl na 9kg a 41 cm. Začínáme s klikrem, což pinďu moc baví - žravý, to on teda je. :o)
Postupně doplním nové fotky našich kluků, jen co mi to čas dovolí. V odkazech najdete jinak stránky Rufyho rodiny a to je prozatím vše. :o)
    

 

Malá aktualizace, 15. 7. 2010

Přes den, kdy prcek spí, jsem si udělala chvilku a zaktualizovala sekci ODKAZY. :o)
Dále změnu zaznamenala sekce "Pár slov o...", kde můžete najít charakteristiku Grippenka, aneb jaký je.
Do jeho profilu přibyly váhové přírůstky.....:o)

Včera jsme spolu byli na očkování, vše proběhlo bez křiku a pláče, je to kluk statečný. Veterinu pěkně prozkoumal a shledal zajímavou -  aby ne, když se s ním každý pomuchloval. ;o) Mám radost, prcek se má k světu a je zdravý.... ;o)

 

    

 

První týden našeho soužití, 12. 7. 2010

Tak jsme tu z výletu, respektive jsme se vrátili z týdnu stráveného mimo Prahu. Rekreovali jsme se na chalupě, kde nechyběla celá naše psí i lidská smečka. :o) Zkrátka socializace musí být, a tak naše mimi mělo spoustu a spoustu zážitků. :o)

Nezbývá mi než Gripulína jen a jen chválit. Je ohromně šikovný, chytrý a čistotný. Přivolání zvládáme na jedničku, píďa se nechá krásně odvolat od pejsků, lidí, čmuchání a jiných vylomenin. ;o) Statečně s námi ťapká na procházkách a největší zábavou jsou honičky - je to správná stíhačka! :o)
Taky se naučil hezky uklízet, takže pokud někdo shání ponožku, koště, mobil či jiné nepostradatelnosti, heslo zní "vždy hledej v záhoně". ;o)
Největší radost mám ale ze všech našich psisek, respektive z jejich úžasného soužití a přijmutí malého do smečky! Nikča trpělivě pomáhá s výchovou, Barney je zase neocenitelnný parťák při honičkách, rvačkách a lumpárnách. ;o)
Zkrátka - je to radost. Bohužel, teď jsme s Grippenkem týden ve vařící se Praze. Už se těšíme, až zas někam vyrazíme, pryč od rozpálených paneláků.
No a nejdůležitější věc!!!! ZDE jsou fotky z našeho týdne s Gripuldou, jako tradičně na rajčeti. ;o)
   
 
    

 

Grippenek je doma!!!!, 1. 7. 2010

Velký den nastal a já jsem si konečně mohla jet pro mého vysněného australáčka. :o) Je jím Boomerang Valkar alias Grippen, černá kulička s bílými znaky, která pochází z chovatelské stanice Valkar. :o)

Grippen je u nás právě den. Je neuvěřitelně kontaktní, milý a odvážný. První noc byla bez pláče, stejně tak s loužičkami se netrápíme. ;o) Jsem na něj moc hrdá, začíná už krásně reagovat na jméno a drží se pěkně u paničky.
Tímto chci ještě jednou moc poděkovat Mirce Valterové, Grippušákově chovatelce, za vzornou péči, socializaci a vůbec za vše!!!
Mirko, díky, že jsi to se  mnou tak dlouho vydržela... :oD
Více o našem novém přírůstku se dočtete v jeho profilu a pak v jednotlivých sekcích. ;o)
       

 

 

Klubovky ve Stodůlkách, 27. 6. 2010

No, po Hodoníně jsme toho moc nenaspali, ale klubové závody jsme si prostě nemohli nechat ujít! ;o)
Sešli jsme se s našimi psími i
nepsími kamrády na cvičáku ve Stodůlkách, kde pro nás Peťa připravila bezva program. :o)
V agility - pokročilých jsme vyběhali 1. místo, Bárny dal čistý běh, krásné zóny, paráda. :o)
V paralelní rovince jsme postoupili na "divokou kartu", ale přece jen nejsme sprinteři, takže bez umístění.
Závěrečný jumping se běžel s vypůjčeným pejskem. Já jsem si zkusila, jaké to je běhat s minichodem, aneb Psychopes útočí!! :oD
Díky, Leni, bylo to bomba.. :oD
Závěrem - všem díky za super den a příště zas na viděnou! :o)

 

 

 

 

Letní Hodonínská tlapka, MR CHP v agility, 26. 6. 2010

Protože mi Bárník poslední dobou na závodech dokazuje, že je "co k čemu", neváhala jsem nás přihlásit na II. ročník MR CHP v agility.
Na mistrovský titul jsme sice nedosáhli, ale i tak mě naše výkony hodně těší! ;o)

Bedna se konala, celková atmosféra byla příjemně uvolněná, organizace krásně šlapala, prostředí sehnali hodonínští mooc příjemné! :o) Více se dočtete v reportáži.
Chceme moc pogratulovat Efce s Ajšou, letošním mistryním a těšíme se zase za rok!!! :o)

 

 

 

Nové video australáckých štěňátek -  "B" vrh Valkar!!!

 

 

 

  

   

 

16. Oblastní výstava, Praha - Kunratice a MR Australských ovčáků v agility, 12. - 13. 6. 2010

A je to tu, Barnabáškova třetí výstava v životě, aneb do třetice všeho dobrého! ;o) Po nepříliš vydařených Litoměřicích jsme tuto výstavu brali jen jako další "pokus" a zadařilo se skoro až neuvěřitelně!!!
Barnabáš ve třídě otevřené získal známku "Výborný 1" a titul "Vítěz třídy"! Obojí, myslím, zaslouženě, protože se s paničkou hezky předváděli, ukázali pěkný postoj a prohlídka zubů a spol. Barneymu nikdy nečinila problémy. :o) Posuzoval pan rozhodčí Němec.
Posudek je také moc pěkný: "...3 letý pes, dobře stavěný, ve všeh proporcích odpovídající standartu, velmi dobrá hlava, správné zaúhlení končetin, velmi dobrý postoj a pohyb..."
Vystavovalo se tentokrát venku, takže prostředí bylo také moc příjemné.
Byla to vlastně taková rodinná sešlost, ve třídě otevřené fen se Vítězkou třídy stala Olivie z Gipova, aneb nová naděje ch.s. Černá Luna, a ve třídě veteránů zářila naše maminka Annie Dar minulosti - Výborná 1, Nejlepší veterán. :o)
 
 
V neděli jsme se rozjeli do Březiněvsi, kde se konalo 1. Open Air Mistrovství republiky v agility pro australské ovčáky. Jeli jsme především podpořit spoustu našich kamarádů, pokoukat a poklábosit. :o)
Výsledky jsou následující: 1. místo a zárověn titul Mistra připadl Zuzce s Connie, holky předvedly dva krásné spolehlivé běhy. :o)
Vicemistrem se stal Rickoušek s Martinou, aneb Imagineer Now or Never, kterému je už 11,5 roku a o to větší úctu k nim chováme. :oD
Druhým vicemistrem je Abbošek s tetou Bubu, kteří si to opravdu zaslouží....:o)

 

 

   

 

 

Acana Cup - Nymburk, 5. 6. 2010

 

Rok se s rokem sešel a my jsme opět na závodech. Symbolické na tomto datu bylo, že přesně touto dobou jsme minulý rok poprvé zkusili startovat na neoficiálních závodech agility. Nooo, neuspěli jsme na nich a mezi dalším pokusem a jimi byla půlroční pauza,
ale počítat se to dá. :oD
 
Za ten rok se toho strašně moc změnilo a úplně s nostalgií a dojetím v očích koukám na toho našeho chlupáče, jak se s tím vším(se mnou ;o) ) popral.... Prošli jsme přes období plazení se po parkuru, odskakování zón z vrchu áčka, kousání do všech končetin paničky až po diskvalifikace za neschopnost dokončit běh, protože jsme oba měli nervy v kýblu. :oD
O tom, na čem všem jsme pracovali na trenincích, ani nemluvím....
Zkrátka, mám z něho radost, strašně se snaží vyhovět a já se pomalu srovnávám s nervozitou.. ale opravdu POMALU....:oD Během všech těch neúspěchů a zážitků na závodním poli jsme vybojovali 3x zkoušku LA1 na Výborně, čehož si fakt strašně moc cením. Pro někoho je jedničková zkouška jednoduchou záležitostí, ja za ní vidím strašnou spoustu úsilí...:o)
Zbytek o závodech v reportáži. Video ZDE.

 

   

 

MVP Litoměřice, 22. 5. 2010

Po asi dvou letech se Barnabáš s paničkou zúčastnili výstavy. Zavítali do Litoměřic, kde jako každý rok probíhala mezinárodní výstava Nord Bohemia Canis. Více v reportáži. :o)